Tüp bebekte yeni düzenleme

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Tüp bebekte deneme sayısının 2'den 3'e çıkacağı bildirildi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Torba Yasa ile kurum tarafından  tüp bebek tedavisinde karşılanan deneme sayısının 2'den 3'e çıkarılacağını belirterek, "Mevcut durumtüp bebek tedavisinde yaş sınırı, 2 çocuğa kadar 39 yaştır, 3 çocukta ise yaşın 43'e kadar çıkarılma çalışması başlatıldı'' dedi.

Genel Sağlık Sigortasında gelir testi yaptırana avantaj var

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan NTV’de canlı yayına konuk olarak katılarak gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Gökalp İlhan konuşmasında, TBMM’deki plan ve bütçe çalışmalarının devam ettiğini, farklı kanun tekliflerinin görüşüldüğünü belirterek, kurum olarak sundukları tasarıyailişkin ek düzenlemelerle önerilerin de gözden geçirildiğini söyledi.

Genel Sağlık Sigortası borçlularına borçlarını yeniden hesaplatma imkanı getiriliyor

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Genel Sağlık Sigortası borçlularından, BAĞ-KUR borçlusuna, derece bekleyen memurlardan taşeron işçilere, çocuk desteğinden iş ve meslek danışmanının düşük maaşına kadar milyonlarca işçi, memur, esnafı ilgilendiren torba yasa taslağı, son karar için Başbakan Erdoğan'ı bekliyor.

Özel ve vakıf üniversitesi hastanelerinde ilave ücret talep oranı %200' yükseltiliyor.

ڪےÇalışanlar.Netڪے

Sosyal Güvenlik Kurumu, özel hastanelerin ve vakıf üniversitelerine ait hastanelerin hastalardan en fazla talep edebildiği %90 oranındaki ilave ücret oranını %200’e yükseltiyor. Karar için Bakanlar Kurulu imzası bekleniyor. Bu da demek oluyor ki vatandaşın cebinden sağlık için artık daha çok para çıkacak.

Haklarında koruma kararı olan kadınlar bedava GSS'li olacak

ÇALIŞANLAR.NET-Haklarında koruma kararı olan kadınlar prim ödemeden Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınacak.

 

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısıyla 5726 sayılı Tanık Koruma Kanunu kapsamında haklarında koruma tedbirleri uygulanan kişiler ile

Özel hastanede doğum bedava

SGK yetkilileri doğum sürecine girmiş bir kadının ‘acil hasta’ statüsünde olduğunu söyledi.

Buna göre bir kadın sigortalı olsun ya da olmasın özel hastanenin doğum fark ücreti almaması gerekiyor.

Özel hastanelerin fark ücreti oyunu

Bazı özel hastaneler kredi kartı üzerinden ödeme kabul etmezken bazıları da ücretin bir kısmını nakit alıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), geçen yıl vatandaştan fazla fark ücreti alan özel ve vakıf hastanelerini mercek altına almıştı. Bu doğrultuda Sayıştay, özel hastanelerin geçen yıl vatandaştan aldığı fazla fark ücretlerini inceledi.